250 bin yerine 2.5 milyon TL aldı

Aşağa gitmek

250 bin yerine 2.5 milyon TL aldı

Mesaj tarafından énsosyaL Bir C.tesi Eyl. 12, 2009 2:19 am

Tapu bilgisayarı hata yaptı. Eski Millletvekili tapu kayıtlarında yanlışlıkla çok büyük görünmesine itiraz etmedi ve 250 bin TL yerine 2.5 milyon TL’yi sessizce cebe koydu

09 Mayıs 2009 08:29
Nurettin Kurt'un haberi
Eski ANAP Kayseri Milletvekili Musafa Şahin kendisine ait arsanın tapu kayıtlarında yanlışlıkla çok büyük görünmesine itiraz etmedi ve 2.5 milyon liralık ’fazla kamulaştırma bedelini aldı. Belediye şimdi mahkeme yoluyla parayı geri almaya çalışıyor.
ESKİ ANAP Kayseri Milletvekili Musafa Şahin’in ’tapudaki yanlışlık’ nedeniyle yaklaşık 2.5 milyon lira fazla kamulaştırma bedeli aldığı ortaya çıktı. 1233 metrekare arazi bulunan ve 250 binlira kamulaştırma bedeli alması gereken Şahin’in tapu kayıtlarındaki hata yüzünden 12633 metrekare arazisi varmış gibi 2 milyon 559 bin 950 lira kamulaştırma bedeli aldığı bildirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi mahkeme yoluyla fazla ödenen parayı geri almaya çalışıyor.
Bir rakam hatası
Yargıya intikal eden olayda Ankara Büyükşehir Belediyesi Şahin’e ait Çankaya Oran semtindeki araziyi "Güneypark Kentsel Dönüşüm" projesi kapsamında kamulaştırmak istedi. Şahin bahse konu alan içerisinde üzerinde tapusu bulunan "1233 metrekare" arazinin tespiti için Çankaya Tapu Müdürlüğü’ne başvurdu. Ancak tapudaki bilgisayar kayıtlarında Şahin’in üzerinde "12633 metrekare" arazi görünüyordu. Şahin tapu müdürlüğünden aldığı belgelerle Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gitti. 2006’da 12633 metrekare olarak beyan ettiği arsanın karşılığı olarak belediyeden 2 milyon 559 bin 950 TL’yi kamulaştırma karşılığı olarak aldı.
Bir yıl sonra ortaya çıktı
Skandal bir yıl sonra ortaya çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Mustafa Şahin’den parayı iade etmesini istedi. Şahin parayı geri ödemeyince belediye yargıya başvurdu. Belediyenin 5 Haziran 2007’de Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı dava sürüyor. Dava dilekçesinde "Mustafa Şahin tapu kütüğündeki hatalı kayıtlardan faydalanmak suretiyle ve kötü niyetli davranarak yanlış beyanda bulunmuş taşınmaz miktarını fazla göstermek suretiye belediyemizden 2 milyon 559 bin 959 TL fazladan ödeme almış olup bu bedelin tamamını geriye dönük yasal faiziyle birlikte iadeyle yükümlüdür" denildi. Belediye hatalı tapu kaydı verdikleri iddiasıyla Çankaya 1. Bölge Tapu görevlileri hakkında da davası açtı. Mahkemeye savunma veren tapu görevlileri Hamit Aydoğan Aslan Öncar ve Tevfik Şahinöz belediyenin kendilerinden alacak davası açmasına bir anlam veremediklerini belirterek suçlamaları kabul etmedi.
(Hürriyet)

_________________
HER ŞEYE VE HERKESE RAĞMEN EMRE VE AKİF İÇİN TEKRAR FORUMDA .. PES ETMEK YOK .. TINLAMAYACAĞIM ARTIK ..

Türk insanı Türk Lirası'na benzer güneşe tuttuğunuz zaman içinde ****** yoksa sahtedir !!!

Zorr aman aman yılan sensiz zaman sensiz azım çoğalamam ayrılmam ben ayrılmam senden ipe götürseler beni öldürseler ..
avatar
énsosyaL

Mesaj Sayısı : 952
Sapkin Puan : 2127
Reputation : 7
Kayıt tarihi : 08/08/09
Yaş : 23

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz