Sapkınların Mekanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MEB'den 81 ilde 'Cumhuriyet Eğitim Gezileri'

MEB'den 81 ilde 'Cumhuriyet Eğitim Gezileri' Empty MEB'den 81 ilde 'Cumhuriyet Eğitim Gezileri'

Mesaj tarafından énsosyaL Paz Ağus. 16, 2009 5:53 pm

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) ''Cumhuriyet Eğitim Gezileri'' projesi kapsamında 81 il merkezinden ve 28 ülkeden toplam 7 bin 860 öğrenci tarihte önemi olan illeri gezecek.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre bakanlık ilk ve ortaöğretim kurumlarında farklı coğrafi bölgelerde öğrenim gören öğrencilerin tanışmalarını sağlamak okulda aldıkları eğitime paralel olarak gezerek görerek Çanakkale ve Milli Mücadele Destanı'nın ve Cumhuriyetin kurulmasında ve tarihte önemli yere sahip illerin önemini kavratmak üzere 5 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında ''Cumhuriyet Eğitim Gezileri'' düzenleyecek.

Proje kapsamındaki geziler 34 günlük zaman diliminde gruplar halinde gerçekleştirilecek.

Öğrenciler Samsun Amasya Erzurum Sivas Kars Van Ankara'nın yanı sıra Çanakkale Gelibolu Yarımadası'nı ve Afyonkarahisar Kütahya illerinde bulunan şehitlikleri müzeleri tabyaları anıtları milli parkları ve ören yerlerini gezecek.

Bakanlık bu projeyle öğrencilerin ''milli şuurunun geliştirilmesinin'' yanı sıra başarılı öğrencileri ödüllendirerek diğer öğrencilerin özendirilmesini Türkiye'nin güzelliklerini tanıtmayı amaçlıyor.

MEB projeyle ilgili öğrencilerin turizm rehberleri eşliğinde gezdirilmesi öğrencilerin öğretmenlerin ve diğer personelin yeme içme ve konaklama ulaşım seyahat ve sağlık sigortalarının karşılanması öğretmen ve öğrencilere verilecek eşantiyonlar ve gezi sonrasında düzenlenecek fotoğraf sergisi gibi faaliyetlere yönelik olarak hizmet alım ihalesi açtı.

Açık ihale usulü ile gerçekleştirilen ihaleyi 1 milyon 787 bin 379 TL teklif veren bir şirket kazandı.
énsosyaL
énsosyaL

Sapkin Puan : 2127

- Similar topics