Sapkınların Mekanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AIDS tedavisinde önemli adım

AIDS tedavisinde önemli adım Empty AIDS tedavisinde önemli adım

Mesaj tarafından énsosyaL Paz Eyl. 06, 2009 11:25 am

Amerikalı bilim adamlarıAIDS tedavisinde önemli adım Smilev AIDS virüsüne karşı bir aşı geliştirmeye olanak sağlayabilecek 2 yeni güçlü antikor buldular.

Çalışmalarını yarın yayınlanacak American Science dergisinde sunan araştırmacılarAIDS tedavisinde önemli adım Smilev bir aşı üretebilme yolunda yeni yaklaşımlar geliştirebilmek için bu iki antikoru şimdi AIDS hastalığına yol açan HIV (virüs) üzerinde deneyecekler.AIDS tedavisinde önemli adım 8734002

Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşinin kurduğu Melinda Gates Vakfı'nın başlıca maddi katkıyı yaptığı kar amacı gütmeyen ve 24 ülkede temsil edilen AIDS Aşısı için Dünya Girişimi (IAVI) adlı kuruluşun destekleriyle yapılan çalışmalarda bulunan bu iki süper antikora “bNAbs” adı verildi. Bu iki antikorunAIDS tedavisinde önemli adım Smilev çoklu ve hızlı mutasyonu dolayısıyla savaşması çok zor bir virüs olan HIV'i nötralize edebildiği bildirildi.

Bu antikorları keşfederken izledikleri sürecinAIDS tedavisinde önemli adım Smilev büyük olasılıkla HIV'in daha başka zayıf noktalarını ortaya çıkaracağını düşündüklerini belirten bilim adamlarıAIDS tedavisinde önemli adım Smilev araştırmalarındaAIDS tedavisinde önemli adım Smilev 1981'den beri 25 milyon insanın öldüğü özellikle Sahara-altı Afrika ve gelişmekte olan ülkelerin yanısıra TaylandAIDS tedavisinde önemli adım Smilev AvustralyaAIDS tedavisinde önemli adım Smilev Büyük Britanya ve ABD gibi ülkelerdeki gönüllülerden gelen 1800 enfekte kan örneği üzerinde çalıştıklarını belirttiler.
énsosyaL
énsosyaL

Sapkin Puan : 2127

- Similar topics